Aistikäsineet

25,80 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1039-M592377
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Antaa mahdollisuuden syventyä ja rentoutua yhdessä lapsesi kanssa
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Uppoutuminen ja rentoutuminen
  • Keskittyminen
  • Kehontuntemus
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11 vuotta
  • 12 vuotta
  • 12 vuotta
  • 14+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Jos tarvitset hieman apua, jotta lapsesi lopettaisi sormien, käsien tai kynsien imemisen tai puremisen, kokeile näitä aistihanskoja.

Pitkät hapsut ovat hauskoja koskettaa ja ihania, kun niitä kosketetaan, sillä ne ovat erittäin pehmeitä ja stimuloivat ihon suurta herkkyyttä.

Aistihanskat päällä lapsesi huomio siirtyy pois suusta tai muista erittäin herkistä alueista, ja niitä on hyvä käyttää, kun tarvitaan rauhoittumista - tai "desensibilisoimaan" yliherkkiä alueita hieromalla niitä aistihanskoilla.

Aistihanskoja voidaan myös käyttää hierontaan.

Valmistettu 100 % polyesteristä.

Mukana 2 kpl - 16,5 cm pitkät, 8,9 cm leveät.

Leikki stimuloi olennaisia taitoja, jotka ovat merkittäviä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia uutta:

  • Antaa mahdollisuuden syventyä ja rentoutua yhdessä lapsesi kanssa
  • Tämän parissa lapsesi oppii kehittämään keskittymiskykyään.
  • Inspiroi lastasi kehittämään itseään ja stimuloimaan kehotietoisuuttaan.

Suositellaan 2 vuotta vanhoille lapsille.

Lelut valmistajalta Spordas

Spordas on Megaformin omistama, joka kuuluu maailman suurimpiin kun on kyse urheilusta ja liikunnasta. Spordas on yli 40 vuotta kehittänyt suosittuja palloja ja urheiluvälineitä ja lapsesi luultavasti tunnistaa heidän ikoniset pallot liikuntatunneilta. Spordas rohkaisee lastasi käyttämään kehoaan.

Katso valikoimamme osoitteessa Spordas.


Kuinka tuntoaisti on yhteydessä muihin aisteihin?

Lue Leikkiopas 3 ja tule finksummaksi ensisijaisten aistien yhteydestä lapsesi hyvinvointiin, ja kuinka voit stimuloita lapsesi tuntoaistia leikin kautta. Klikkaa tästä.
Lisätietoja
Tuotenumero1039-M592377
TuotemerkitSpordas
Ikä2 vuotta, 2,5 vuotta, 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta, 9 vuotta, 10 vuotta, 11 vuotta, 12 vuotta, 12 vuotta, 14+ vuotta
Soveltuu luokkiinUppoutuminen ja rentoutuminen, Keskittyminen, Kehontuntemus
AistitTuntoaisti
KehitysalueetUppoutuminen ja rentoutuminen, Keskittyminen, Kehotietoisuus, Turvallisuus
PuhdistaminenPyyhitään kostealla rätillä
Vie mukanasiluokkahuoneeseen