Hilltops Nordic - 3 kpl setti

86,03 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
19-2821
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Stimuloi tasapainoaistia, joka edistää tasapainoa, vahvistaa näköä ja kehon liikkeiden aistimista.
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Tasapainoaisti
  • Lihasasentoaisti
  • Kehontuntemus
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Täydentämään erittäin suosittuja Riverstonejamme on nyt täällä Hill Tops. Nämä ovat uusi, pohjoismainen Gongen suunnittelu, jossa värit ovat saaneet innoituksensa pohjoismaisesta valosta ja ilmastosta.

Tässä mennään todella korkeuksiin ja lasta haastetaan tasapainossa ja koordinaatiossa, kun ei vain hypätä pituutta vaan myös korkeutta.

Huiput ovat eri väreissä, joten voi myös leikkiä leikkiä, jossa yksi päättää minkä värin toisen tulee hypätä ylitse.

Jokaisen huipun alla on liukumaton kumi. Ne on valmistettu kestävästä ja allergiaystävällisestä muovimateriaalista. 

Sävelle kuuluu 3 huippua eri korkeuksilla ja väreillä.

Erittäin, erittäin hieno lelu, jolla voi leikkiä ja istua.

Max. kuormitus 100 kg.

Alkaen 2 vuotta.

Voidaan käyttää eduksi sekä suuremmille lapsille että senioreille. Myös sopiva harjoitusvälineenä.

Leikki vahvistaa tärkeitä taitoja, jotka ovat kullan arvoisia lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia:

  • Stimuloi lapsesi tietoisuutta omasta kehostaan.
  • Parantaa tasapainoaistia, joka edistää tasapainoa, vahvistaa näköä ja kehon liikkeiden aistimista.
  • Tukee lapsen lihas- ja nivelaistia, jota sanotaan myös proprioseptiiviseksi aistiksi tai kinesteettiseksi aistiksi.

Suositusikä on 2 vuotta.

Jos lapsesi saa pyöriä, ryömiä, kieriä, hyppiä, keikkua ja peuhata ympäriinsä kalusteiden päällä, se antaa lapselle tilaisuuden saada paljon ylimääräistä liikuntaa päivän aikana. Liikunnan lisääminen ei ole koskaan pahasta, koska lihas- ja nivelaistia ei voi käyttää liikaa.

Motoriikkakalusteet, jotka on hankittu Leluakatemiasta, ovat kestäviä ja ne voivat kestää monien vuosien leikkejä.

Lelut valmistajalta Gonge

Gonge on tanskalainen yritys, joka suunnittelee :syn(hyvin harkittuja ja vankkoja |huolellisesti suunniteltuja ja kestäviä |vankkoja ja huolellisesti suunniteltuja |kestäviä ja hyvin harkittuja motoriikkaleluja lapsille. Gongen suosittujen lelujen joukosta löydät mm. River Stones -askelkivet, tasapainopolun, minikeinuvadin, Gonge-laskuvarjot ja aktiviteettirenkaat. Suurin osa leluista on loistavia motoriikkaleikkiin sekä kotona että koulussa tai päiväkodissa.

Katso kaikki tuotteemme osoitteessa Gonge.


Lisätietoja
Tuotenumero19-2821
TuotemerkitGonge
Ikä2 vuotta, 2,5 vuotta, 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta, 9 vuotta, 10 vuotta, 11+ vuotta
Soveltuu luokkiinTasapainoaisti, Lihasasentoaisti, Kehontuntemus
AistitTasapainoaisti, Tuntoaisti, Lihas- ja nivelaisti
KehitysalueetMielikuvitus, Karkeamotoriikka, Kunto, Koordinaatio, Kehotietoisuus
Tiede-alat/Kehittää taitoja ja tietojaUrheilu / Liikunta
MateriaaliMuovi
PuhdistaminenPyyhitään kostealla rätillä
HUOM!Soveltuu julkisiin tiloihin
Painorajoitus (max kg)Max paino: 100 kg.