Huuliharppu - Opi soittamaan

26,82 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
42-E0623
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Leikki lujittaa lapsesi kuuloaistia ja kutsuu kuuntelemaan.
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Kuuloaisti
  • Suumotoriikka
  • Musikaalisuus
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Täällä lapsesi voi oikeasti oppia soittamaan huuliharppua eikä vain saada sitä tekemään hauskoja (ja pitkällä aikavälillä sietämättömiä) ääniä. 

Seuraamalla paneelin valoa lapsesi voi oppia soittamaan 5 eri melodiaa. Paneelin voi irrottaa tai kääntää niin, että lapsesi voi helposti lukea ohjeet. Valo näyttää myös, milloin tulee hengittää sisään ja puhaltaa ulos.

Kun lapsesi kehittyy, voitte vaihtaa eri asetusten välillä, jotta voi soittaa myös osana bändiä.

Lisäyksityiskohtana huuliharppu voidaan ladata, joten sinun ei tarvitse ostaa uusia paristoja.

Paneeli toimii huuliharpun kantena, kun se ei ole käytössä, tai kun se pitää ottaa matkalle mukaan ja reikien ei haluta tukkeutuvan roskalla.

Leikki kehittää taitoja ja on tärkeää lapsesi hyvinvoinnin kannalta:

  • Leikki aktivoi lapsesi kuuloaistia ja kutsuu kuuntelemaan.
  • Parantaa lapsesi suun motorisia taitoja, joka vahvistaa ääntämistä ja kieltä.
  • Anna lapselle hyvä johdatus musiikkiin.

Mitat: 15,5 x 7,5 x 8 cm.
Suosittelemme 3 vuotta vanhoille lapsille.

Tämä lelu on vailla sääntöjä, eikä sillä ole oikeaa/väärää tapaa leikkiä ja lapsesi voi leikkiä ilman, että sitä pitää ajatella. Pointtina on leikki tässä hetkessä. Sanomme sitä meillä intuitiiviseksi leikiksi - "open ended play" englanniksi. Anna lapsesi leikkiä intuitioonsa pohjaten ja tartu mahdollisuuteen havainnoida, mitä tapahtuu.

Vastakohtana leikille, jonka päämääränä on tietty tulos tai leikki tietyssä kehyksessä, voi intuitiivinen leikki monesti antaa mielenkiintoisen katsauksen lapsesi omaan mielikuvitukseen, ongelmanratkaisutaitoihin ja ajatteluprosessiin.

Valmistajan Hape lelut

Hape kehitti alun perin vain puisia leluja mutta valmistaa nykyään myös muovileluja. Yrityksen pyrkimyksenä on vastuullinen tuotanto ja se hyödyntää siksi esim. sokeriruo'osta valmistettua muovia. Tuotepakkausten painatus on tehty soijapohjaisella musteella. Hapen opettavaiset lelut ovat muotoilultaan niin kulutusta kestäviä, että ne kestävät vuosikausia – myös päiväkodeissa. Yrityksen nimi oli itse asiassa Hape Kindergarten Supply, silloin kun se toi markkinoille ensimmäisen lelunsa vuonna 1986.

Katso valikoimamme osoitteessa Hape.


Lisätietoja
Tuotenumero42-E0623
TuotemerkitHape
Ikä3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta
Soveltuu luokkiinKuuloaisti, Suumotoriikka, Musikaalisuus
AistitKuuloaisti
KehitysalueetSilmä-käsi-koordinaatio, Keskittyminen, Koordinaatio, Suumotoriikka, Musikaalisuus, Syy- / Seuraussuhteet
MateriaaliMuovi
Mitat:15,5 x 7,5 x 8 cm
Paino kg0,19 kg