Kiipeilyköysi (beige köysi), 1 kpl
30,15 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1283-R219.02.00
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Vahvistaa lapsesi tasapainoaistia, joka parantaa tasapainoa, oppimiskykyä ja keskittymiskykyä.
- Aktivoi lihas- ja nivelaistia, joka hyödyttää lapsesi keskittymiskykyä ja rohkaisee käyttämään kehoa muissa fyysisissä leikeissä.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Lihasasentoaisti
- Karkeamotoriikka
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 260 cm.
Halkaisija (Ø): 2,6 cm.
Suositusikä on 3 vuotta - 8 vuotta vanhat lapset.
Tämä kiipeilyköysi tarjoaa lapsellesi hauskan ja haastavan tavan kiivetä ylös ja alas. Halkaisijaltaan 26 mm ja helppo tarttumapinta, ja ylimääräinen pituus mahdollistaa solmujen tekemisen, jotta kiipeilyä voidaan muokata tarpeen mukaan. Köyden punottu rakenne tekee siitä sekä kestävän että miellyttävän pitää kiinni, ja sitä voidaan käyttää maks. 250 cm:n korkeudessa keinutelineissä.
Tekniset tiedot:
- Punottu musta köysi, Ø 26 mm
- Pituus: 260 cm sis. yläpään silmukka (suorana)
- Voidaan käyttää sileänä kiipeilyköytenä tai solmuilla lisätukena
- Toimitetaan ilman solmuja, niin voit itse säätää kiipeilyn vaikeustasoa
- Pehmeä ja miellyttävä pitää kiinni
- Kestävä ja säänkestävä materiaali
- Muovivahvistus hitsauksissa
- Ripustuslenkki galvanoitua terästä
- Painorajoitus: 70 kg.
Tämä leikki vahvistaa tärkeitä taitoja, jotka ovat tuiki tärkeitä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia uutta:
- Leikki parantaa lapsesi karkeamotoriikkaa. Kyse on ennen kaikkea kyvystä hallita jalkoja ja käsiä.
- Auttaa lastasi parantamaan tasapainoaistia, jonka ansiosta voimme seisoa yhdellä jalalla, pyöriä ympäri tai matkustaa eri kulkuvälineillä menettämättä tasapainoa, tuntematta huimausta tai matkapahoinvointia.
- Tukee lapsen lihas- ja nivelaistia, jota nimitetään myös proprioseptiiviseksi aistiksi tai kinesteettiseksi aistiksi.
Mitat: 260 cm.
Halkaisija (Ø): 2,6 cm.
Suositusikä on 3 vuotta - 8 vuotta vanhat lapset.
Kuinka voit vahvistaa lapsesi tasapainoaistia leikin kautta?
Lue lisää Leikkioppaastamme ja saat vinkkejä sensomotoriikan ja ensisijaisten aistien kehittymisestä. Klikkaa tästä.Lisätietoja
| Tuotenumero | 1283-R219.02.00 |
|---|---|
| Tuotemerkit | DICE |
| Ikä | 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Lihasasentoaisti, Karkeamotoriikka |
| Aistit | Lihas- ja nivelaisti |
| Kehitysalueet | Karkeamotoriikka, Silmä-käsi-koordinaatio, Kehotietoisuus |
| Kehittää taitoja ja tietoja | Urheilu / Liikunta |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Ohjeet / Pelisäännöt | Tanska, Englanti, Suomi, Ranska, Hollanti, Italialainen, Norja, Espanja, Ruotsi, Saksa |
| Vie mukanasi | kotipihalle, kesämökille |
| Sisältää/Ei sisällä | Toimitetaan koottuna |
| Painorajoitus (max kg) | 70 kg |
| Mitat: | 260 cm |
| Halkaisija (Ø) | 2.6 cm |
| Tuotteen paino | 1 kg |









Login and Registration Form