Köysitikkaat (beige köysi)
29,34 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1283-R217.02.00
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Auttaa lastasi lujittamaan tasapainoaistia, jonka ansiosta voimme seisoa yhdellä jalalla, pyöriä ympäri tai matkustaa eri kulkuvälineillä menettämättä tasapainoa, tuntematta huimausta tai matkapahoinvointia.
- Tukee pienen kehon lihas- ja nivelaistia, jota nimitetään myös proprioseptiiviseksi aistiksi tai kinesteettiseksi aistiksi.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Lihasasentoaisti
- Karkeamotoriikka
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 220 x 40 x 3,5 cm.
Suosittelemme 3 vuotta vanhoille lapsille.
Nämä köysitikkaat tarjoavat lapsellesi hauskan ja kehittävän tavan kiipeillä.
Kuusi vankkaa, puista pyörötankoa ovat juuri sopivan paksuja, niin että pienet kädet saavat niistä tiukan otteen.
Tikkaita voidaan säätää korkeussuunnassa, niin että ne sopivat jopa 250 cm korkeisiin keinutelineisiin, ja punotusta köydestä on pehmeää pitää kiinni.
Tekniset tiedot:
- 6 käsiteltyä puista pyörötankoa, Ø 35 mm
- Säädettävät köydet ripustukseen enintään 250 cm asti
- Beige punottu köysi, pehmeä ja miellyttävä pitää kiinni
- Kestävät materiaalit, jotka on hyväksytty ulkokäyttöön – ei sovellu sisäkäyttöön.
- Muovivahvistukset hitsauksissa
- Ripustuslenkki galvanoitua terästä
- Painorajoitus: 70 kg.
Tämä leikki on taitoja kehittävää ja tärkeää lapsesi hyvinvoinnin kannalta:
- Parantaa lapsesi karkeamotorista osaamista, joka aktivoidaan joka kerta kun lapsesi käyttää kehoa .
- Stimuloi lapsesi tasapainoaistia, joka edistää tasapainoa, oppimiskykyä ja keskittymiskykyä.
- Kehittää lihas- ja nivelaistia, joka rohkaisee käyttämään kehoa muissa fyysisissä leikeissä ja edistää lapsesi keskittymiskykyä.
Mitat: 220 x 40 x 3,5 cm.
Suosittelemme 3 vuotta vanhoille lapsille.
Kuinka voit vahvistaa lapsesi tasapainoaistia leikin kautta?
Lue lisää Leikkioppaastamme ja saat vinkkejä sensomotoriikan ja ensisijaisten aistien kehittymisestä. Klikkaa tästä.Lisätietoja
| Tuotenumero | 1283-R217.02.00 |
|---|---|
| Tuotemerkit | DICE |
| Ikä | 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Lihasasentoaisti, Karkeamotoriikka |
| Aistit | Lihas- ja nivelaisti |
| Kehitysalueet | Karkeamotoriikka, Silmä-käsi-koordinaatio, Kehotietoisuus, Looginen päättely, Tilan hahmotus, Syy- / Seuraussuhteet |
| Kehittää taitoja ja tietoja | Urheilu / Liikunta |
| Materiaali | Puu |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Ohjeet / Pelisäännöt | Tanska, Englanti, Suomi, Ranska, Hollanti, Italialainen, Norja, Espanja, Ruotsi, Saksa |
| Vie mukanasi | kotipihalle, kesämökille |
| Sisältää/Ei sisällä | Toimitetaan koottuna |
| Painorajoitus (max kg) | 70 kg |
| Mitat: | 220 x 40 x 3,5 cm |
| Tuotteen paino | 1,9 kg |





Login and Registration Form