Lautaskeinu Ø28 cm - Antrasiitti (musta köysi)
22,80 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1283-R119.01.03
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Tukee lapsesi tasapainoaistia, joka lujittaa tasapainoa, oppimiskykyä ja keskittymiskykyä.
- Kuin tehty saamaan lapsen liikkeelle ja siten stimuloimaan karkeamotorisia taitoja.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Karkeamotoriikka
- Kehontuntemus
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 2,8 cm.
Halkaisija (Ø): 28 cm.
Suositusikä on 3 vuotta - 8 vuotta vanhat lapset.
Keinuminen on loistavaa tasapainoaistin kehittämistä, mikä puolestaan antaa lapsellesi paremman tasapainon, vahvistaa keskittymiskykyä ja parantaa sen aistimista mihin suuntaan, keho kääntyy ja liikkuu.
Tarpeeksi stimuloitu tasapainoaisti lisäksi parantaa lapsesi kykyä pyöriä ympäri tai seisoa yhdellä jalalla ilman tasapainon menettämistä tai huimausta. Tai vähentää matkapahoinvoinnin tunnetta liikkeessä. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5-10 minuuttia aikaa.
Muista ostaa tarvikkeet keinun ripustamiseen täältä.
Hauska lautakeinu, joka voi pyöriä ja kääntyä kaikkiin suuntiin.
Sopii keinurakenteisiin ja muihin ripustuksiin jopa 2,5 metrin korkeudessa.
Köysi on muovia ja se on sekä pehmeä pitää kinni, että kestävä sään vaihteluissa. Pidennä keinun kestävyyttä ottamalla se sisään silloin, kun se ei ole käytössä.
Galvanoidusta teräksestä tehdyillä renkailla.
Tämä leikki on hyödyllistä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia uutta:
- Erinomainen saamaan lapsen liikkeelle ja siten hyödyttämään karkeamotoriikkaa.
- Aktivoi lapsesi tietoisuutta omasta kehostaan.
- Auttaa lastasi kehittämään tasapainoaistia, jonka ansiosta voimme seisoa yhdellä jalalla, pyöriä ympäri tai matkustaa eri kulkuvälineillä menettämättä tasapainoa, tuntematta huimausta tai matkapahoinvointia.
Mitat: 2,8 cm.
Halkaisija (Ø): 28 cm.
Suositusikä on 3 vuotta - 8 vuotta vanhat lapset.
Keinuminen on loistavaa tasapainoaistin kehittämistä, mikä puolestaan antaa lapsellesi paremman tasapainon, vahvistaa keskittymiskykyä ja parantaa sen aistimista mihin suuntaan, keho kääntyy ja liikkuu.
Tarpeeksi stimuloitu tasapainoaisti lisäksi parantaa lapsesi kykyä pyöriä ympäri tai seisoa yhdellä jalalla ilman tasapainon menettämistä tai huimausta. Tai vähentää matkapahoinvoinnin tunnetta liikkeessä. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5-10 minuuttia aikaa.
Muista ostaa tarvikkeet keinun ripustamiseen täältä.
Lisätietoja
| Tuotenumero | 1283-R119.01.03 |
|---|---|
| Tuotemerkit | DICE |
| Ikä | 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Karkeamotoriikka, Kehontuntemus |
| Aistit | Tasapainoaisti |
| Kehitysalueet | Etäisyyden arviointi, Karkeamotoriikka, Kehotietoisuus, Ristikoordinaatio, Naurulihakset, Tilan hahmotus, Yhteistyö |
| Materiaali | Muovi |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Ohjeet / Pelisäännöt | Tanska, Englanti, Suomi, Ranska, Hollanti, Italialainen, Norja, Espanja, Ruotsi, Saksa |
| Vie mukanasi | kotipihalle, kesämökille |
| Sisältää/Ei sisällä | Toimitetaan koottuna |
| Painorajoitus (max kg) | 70 kg |
| Mitat: | 2,8 cm |
| Halkaisija (Ø) | 28 cm |
| Tuotteen paino | 0,6 kg |







Login and Registration Form