Liikunta- ja aktiviteettisetti kouluun
60,73 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
21-LER1883
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Kehittää lapsesi karkeamotoriikkaa, joka aktivoidaan kun lapsesi käyttää kehoaan.
Soveltuvuus:
- Karkeamotoriikka
- Keskittyminen
- Sosiaaliset taidot
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Suosittelemme 4 vuotta vanhoille lapsille.
Erityisesti STEM-lähestymistapa (Science, Technology, Engineering & Math) on keskiössä Learning Resourcesin tuotteissa. Esimerkiksi lapsesi voi oppia koodaamisesta, kokeilujen tekemisestä, ympäristönsä tutkimisesta ja robottien rakentamisesta. Kasvatusalan ammattilaisille Learning Resources on oppimisen kultakaivos. Eläinten lajittelu, dinojen koodaaminen ja matemaattiset pelit voivat todella piristää opetusta.
Katso valikoimamme osoitteessa Learning Resources.
Aseta 25 ympyrää lattialle ja pyydä jokaista lasta seisomaan yhdellä ympyrällä.
Sitten heitätte 3 isoa noppaa ja katsotte, kenen täytyy liikkua, mitä heidän on tehtävä ja kuinka monta kertaa.
Näin saatte liikuntaa hauskalla tavalla ilman, että koko luokkaa tarvitsee järjestellä uudelleen, ja pieni liikuntatauko tekee suuren eron lasten keskittymiskykyyn.
Sisältö:
25 eriväristä vaahtomateriaalista tehtyä ympyrää
3 suurta puhallettavaa noppaa. 1 lukuja, 1 liikkeitä ja 1 värejä varten
Aktiviteettiopas, jossa ehdotuksia siitä, mitä voitte tehdä setillä.
Leikki edistää tärkeitä taitoja, jotka ovat kullan arvoisia lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia:
- Mainio saamaan lapsen liikkeelle ja siten stimuloimaan karkeamotorisia taitoja.
- Vahvistaa ja kehittää lapsesi keskittymiskykyä.
- Auttaa lastasi harjoittelemaan sosiaalisia taitoja kotona, jossa ympäristö on turvallinen.
Suosittelemme 4 vuotta vanhoille lapsille.
Lelut valmistajalta Learning Resources
Learning Resources -yritykselle, kuten voi kuulla nimestä, on tärkeää kehittää tuotteita, jotka tekevät lasten oppimisesta hauskaa.Erityisesti STEM-lähestymistapa (Science, Technology, Engineering & Math) on keskiössä Learning Resourcesin tuotteissa. Esimerkiksi lapsesi voi oppia koodaamisesta, kokeilujen tekemisestä, ympäristönsä tutkimisesta ja robottien rakentamisesta. Kasvatusalan ammattilaisille Learning Resources on oppimisen kultakaivos. Eläinten lajittelu, dinojen koodaaminen ja matemaattiset pelit voivat todella piristää opetusta.
Katso valikoimamme osoitteessa Learning Resources.
Lisätietoja
Tuotenumero | 21-LER1883 |
---|---|
Tuotemerkit | Learning Resources |
Ikä | 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta |
Soveltuu luokkiin | Karkeamotoriikka, Keskittyminen, Sosiaaliset taidot |
Aistit | Tasapainoaisti, Lihas- ja nivelaisti |
Kehitysalueet | Karkeamotoriikka, Oppiminen, Keskittyminen, Kehotietoisuus, Naurulihakset, Looginen päättely, Oppimisvalmiudet, Yhteistyö, Sosiaaliset taidot |
Ohjeet / Pelisäännöt | Englanti |
Vie mukanasi | luokkahuoneeseen |
HUOM! | Emme voi paketoida tuotetta |
Login and Registration Form