Oball Giggle & Glow helistin

16,19 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1007-BS-16763
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Harjoittaa lapsen kykyä kehon koordinaatioon.
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Silmä-käsi -koordinaatio
  • Uteliaisuus
  • Syy- / Seuraussuhteet
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11 vuotta
  • 12 vuotta
  • 12 vuotta
  • 14+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Helistin loistaa ja pallosta elefantin vatsassa kuuluu ihana ääni, kun lapsesi ravistaa sitä. 

Rätisevillä korvilla.

Helppo tarttua monien reikien ansiosta, mikä on klassista Oballille.

Käyttää kahta AAA-paristoa, jotka sisältyvät mukaan.

Leikki on taitoja kehittävää ja tärkeää lapsesi hyvinvoinnin kannalta:

  • Vahvistaa silmä-käsi-koordinaatiota jota käytämme mm. kun leikatessamme saksilla suoraan, kun kaadamme lasiin vettä ilman, että se läikkyy, tai kun me heitämme, lyömme tai tavoittelemme liikkuvaa palloa urheillessa.
  • Ihana lahjaidea uteliaalle lapsellesi.
  • Tukee lapsesi ymmärrystä syystä ja seurauksesta. Mahdollisuus ennakointiin ja oman elinympäristön ymmärtämiseen lisää turvallisuuden tunnetta.

Mitat: 9,91 x 13,34 x 11,50 cm.
Suositusikä on 3 kk - 18 kk vanhat lapset.

Idea siitä, kun näet taaperosi silmien loistavan innosta kun hieno aktiviteettilelu otetaan esille, on useimmille vanhemmille tuttu. Joidenkin lasten into ja uteliaisuus aktivoituu lelujen avulla, joissa on ääniä tai valoja, ja toiset lapset taas tarvitsevat jotain, joka on värikäs tai liikkuu ja kenties palloja tai peilejä. Mikä toimii lapsellesi, tiedätte parhaiten itse.

Löydät aina huippulaadukkaita kehittäviä ja jännittäviä leluja 0–3-vuotiaille lapsille Leluakatemiasta ja olemme varmoja, että löydät oikeat tuotteet juuri sinun lapsellesi. Jotain, joka saa lapsesi hihkumaan ilosta, kurottamaan kätensä, lajittelemaan, kasaamaan, hypistelemään, tutkimaan ja avaamaan suurella nautinnolla ja innostuksella.

Toivottavasti lapsesi saa ihanan leikkihetken ja keskittyy peräti 5 (!) minuuttia istuen tai seisten ja leikkii ja tutkii. Ehkä jopa 12 minuuttia. Olitpa sitten aivan lähettyvillä ja nauttien seuraat lapsesi itsenäistä leikkimistä, tai on täysin oma päätöksesi. Mutta nauti hetkestä, jolloin lapsesi leikkii yksin ja oivaltaa, mitä lelujen maailmalla on tarjottavanaan.

Vinkkejä: Kuuntele vauvaasi:

Suhde vauvaan voi muuttua radikaalisti, kun vanhemmat oppivat kuuntelemaan ja ymmärtämään vauvan ääniä. Lue tästä, kuinka ymmärrät, mitä vauvan erilaiset itkut tarkoittavat. Klikkaa tästä.
Lisätietoja
Tuotenumero1007-BS-16763
TuotemerkitBright Starts
Ikä3 kk, 6 kk, 9 kk, 1 vuotta, 18 kk
Soveltuu luokkiinSilmä-käsi -koordinaatio, Uteliaisuus, Syy- / Seuraussuhteet
AistitKuuloaisti, Näköaisti
KehitysalueetKarkeamotoriikka, Silmä-käsi-koordinaatio, Looginen päättely, Uteliaisuus, Syy- / Seuraussuhteet
MateriaaliMuovi, Kangas
PuhdistaminenPyyhitään kostealla rätillä, Kuivataan ripustamalla
Ohjeet / PelisäännötEnglanti
Vie mukanasilastenvaunuihin
Vaatii/Sisältää/Ei sisälläSisältää paristot
Mitat:9,91 x 13,34 x 11,50 cm
Paino kg0,136 kg