Puolikkaat aistipallot - Läpinäkyvät, 8 kpl

53,64 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1020-72602
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Hienomotoriikka stimuloituu|pääsee tositoimiin|kehittyy|vahvistuu) tämän aktiviteetin parissa.
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Hienomotoriikka
  • Muotojen ja värien tunnistaminen
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11 vuotta
  • 12 vuotta
  • 12 vuotta
  • 14+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Akrilimupallot ovat kiehtovia sekä suurille että pienille. Koska ne on valmistettu muovista, ne eivät ole kylmiä koskettaa kuten lasi on, vaan niillä on huoneen lämpötila. Niiden sileä pinta saa lapsen haluamaan koskettaa ja tutkia niitä tarkemmin.

Pienin lapsi nauttii vapaasta leikistä puolipalloilla, käyttäen niitä aarteen osina muiden "jalokivien" kanssa.

Vanhemmat lapset pitävät puolipalloja kiehtovina, kun nostavat niitä ja katsovat niiden läpi nähden koko maailman eri väreissä. Ja erityisesti, kun lapsi huomaa, että asettamalla puolipallot esineen päälle, ne suurentavat sen 4-5 kertaa.

Kun erivärisiä pallonpuoliskoja asetetaan toistensa päälle, saadaan uusia värejä.

Puolipallot toimivat täydellisesti yhdessä valopaneelimme kanssa, jossa ne erityisesti kannustavat värien sekoittamiseen ja eri ilmaisutapojen kanssa leikkimiseen.

Koko 5 cm halkaisijaltaan.



*Nämä sensoripallot voittivat hopeaa vuonna 2015 "Practical Pre-School Awardissa".
Tässä on asiantuntijan lausuma, kun ne voittivat palkinnon: "Lapsemme rakastivat niitä - leikkiessään veden kanssa tai tarjottimilla esineiden kanssa. Lapsemme ovat nauttineet leikkiessään niiden kanssa. Se on hyvä sijoitus instituutiolle** - lapset katselivat niiden läpi ja pyörittelivät niitä, mikä on upeaa herkkäluontoisille lapsille!"


**Leikkitädit ovat nyt samaa mieltä siitä, että ne sopivat myös vanhemmille!!!

Leikki on taitoja kehittävää ja kullan arvoista lapsesi hyvinvoinnin kannalta:

  • Tämän tuotteen avulla lapsesi saa hyvän alun hienomotoristen taitojen kehittymiselle.
  • Erinomainen lujittamaan lapsesi visuaalista havaintokykyä.

Suosittelemme 0 kk vanhoille lapsille.

Lisätietoja
Tuotenumero1020-72602
Vihreämpi valintaEmballage
Tuotemerkittickit®
Ikä0 kk, 3 kk, 6 kk, 9 kk, 1 vuotta, 18 kk, 2 vuotta, 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta
Soveltuu luokkiinHienomotoriikka, Muotojen ja värien tunnistaminen
KehitysalueetMielikuvitus, Hienomotoriikka, Muotojen ja värien tunnistaminen, Silmä-käsi-koordinaatio, Oppiminen, Uppoutuminen ja rentoutuminen, Keskittyminen, Luovuus, Mindfulness, Uteliaisuus, Havainnointi