Salkotennis tarvikkeet - Pallot, 1 kpl

7,59 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1174-556-011
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Tarvikkeet
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11 vuotta
  • 12 vuotta
  • 12 vuotta
  • 14+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Onko koirasi repäissyt pallon irti teidän tennistangon narusta? Tai menikö ohi sakset heiluttava lapsi ja teki kepposia? Tai onko pallo vain pudonnut narusta?

Tämän tennistangon pallo-lisävarusteen avulla sinun ei tarvitse enää yrittää liimata köyttä kiinni tennispalloon pikaliimalla. 

Käyttäkää sen sijaan energianne hauskaan peliin, jossa voitte hyvällä käsi-silmäkoordinoinnilla voittaa toisianne. Ehkä teidän pitäisi jopa järjestää tennistangon turnaus, jossa on palkinto voittajalle?

Halkaisija (Ø): Ø 6 cm.
Suositusikä on 3 vuotta - Seniori vanhat lapset.

Kun lapsesi pelaa tai leikkii pallolla jaloillaan, käsillään, päällään tai mailalla, parantaa se etäisyydenarviointikykyä. Pallopeleissä saattaa myös olla säännöt, joita lapsesi voi oppia tuntemaan – tai joista neuvotella. On varsin opettavaista, kun lapsesi itsepäisesti inttää, että kyseessä ei ainakaan ollut rangaistus, ja pallo oli sisällä. Pallolla leikkiminen antaa kaupanpäällisiksi potkua lihas- ja nivelaistille – mitä ei voi ylistimuloida.

Lisätietoja
Tuotenumero1174-556-011
Ikä3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta, 9 vuotta, 10 vuotta, 11 vuotta, Seniori
Soveltuu luokkiinTarvikkeet
AistitNäköaisti
KehitysalueetEtäisyyden arviointi, Karkeamotoriikka, Silmä-käsi-koordinaatio
Kehittää taitoja ja tietojaUrheilu / Liikunta
PuhdistaminenPyyhitään kostealla rätillä
Vie mukanasikotipihalle
Halkaisija (Ø)Ø 6 cm