small foot kiipeilykaari
Special Price 205,58 € Regular Price 316,29 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1145-I-SF12239
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Kehittää tasapainoaistia, joka edistää näön kehittymistä, vahvistaa tasapainoa ja kehon liikkeiden aistimista.
- Vahvistaa lihas- ja nivelaistia, joka rohkaisee käyttämään kehoa muissa fyysisissä leikeissä ja edistää lapsesi keskittymiskykyä.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Lihasasentoaisti
- Karkeamotoriikka
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 45 x 108 x 67 cm.
Suositusikä on 2 vuotta - 7 vuotta vanhat lapset.
"Istu nyt kunnolla. Lopeta keikkuminen". Onneksi tämä ei koske motoriikkakalusteita. Itse asiassa se, että hän voi keikkua ja pyöriä enemmän päivittäin, auttaa lapsia, joilla on motorista levottomuutta. Kun tasapainoaisti ja lihas- ja nivelaisti saavat enemmän niitä virikkeitä, joita niiden on saatava suoriutuakseen parhaalla mahdollisella tavalla, voi lapsesi rauhoittua. Se tarkoittaa, että kun ärsyketarve on tyydytetty, voi lapsi rauhoittua ja toimia paremmin.
Motoriikkakalusteet, jotka on hankittu Leluakatemiasta, ovat kulutusta kestäviä ja ne voivat kestää vuosikausien leikkejä.
Onko tämä vene? Tai ehkä luola? Tai silta, jota kolme vuohea kulkee?
Tämä kiipeilykeinu on vakaa, sillä on kauniit värit ja useita toimintoja, sillä se voi olla sekä silta että kääntyä keinuksi.
Sitä voi käyttää yksinään tai yhdistettynä kiipeilykolmioon tai kiipeilylautaan, jos haluat luoda suuremman kiipeilyradan.
Käytä sitä tasapainoharjoitteluun, motorisiin leikkeihin ja ehkäpä luolan rakentamiseen kotonasi, leikkihuoneessa tai voimistelusalissa.
Enimmäiskuormitus 50 kg.
Tämä leikki edistää tärkeitä taitoja, jotka ovat merkittäviä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia:
- Stimuloi lapsesi karkeamotoriikkaa, joka lujittuu kun lapsesi liikkuu .
- Auttaa lastasi parantamaan tasapainoaistia, jonka ansiosta voimme pyöriä ympäri, seisoa yhdellä jalalla tai matkustaa eri kulkuneuvoilla ilman, että se aiheuttaa huimausta, tasapainon menettämistä tai matkapahoinvointia.
- Tukee lasten lihas- ja nivelaistia, jota kutsutaan myös proprioseptiiviseksi aistiksi tai kinesteettiseksi aistiksi.
Mitat: 45 x 108 x 67 cm.
Suositusikä on 2 vuotta - 7 vuotta vanhat lapset.
"Istu nyt kunnolla. Lopeta keikkuminen". Onneksi tämä ei koske motoriikkakalusteita. Itse asiassa se, että hän voi keikkua ja pyöriä enemmän päivittäin, auttaa lapsia, joilla on motorista levottomuutta. Kun tasapainoaisti ja lihas- ja nivelaisti saavat enemmän niitä virikkeitä, joita niiden on saatava suoriutuakseen parhaalla mahdollisella tavalla, voi lapsesi rauhoittua. Se tarkoittaa, että kun ärsyketarve on tyydytetty, voi lapsi rauhoittua ja toimia paremmin.
Motoriikkakalusteet, jotka on hankittu Leluakatemiasta, ovat kulutusta kestäviä ja ne voivat kestää vuosikausien leikkejä.
Lisätietoja
| Tuotenumero | 1145-I-SF12239 |
|---|---|
| Tuotemerkit | small foot |
| Ikä | 2 vuotta, 2,5 vuotta, 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Lihasasentoaisti, Karkeamotoriikka |
| Aistit | Tasapainoaisti, Lihas- ja nivelaisti |
| Kehitysalueet | Karkeamotoriikka, Kehotietoisuus, Ristikoordinaatio |
| Materiaali | Puu |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Painorajoitus (max kg) | 50 kg |
| Mitat: | 45 x 108 x 67 cm |
| Tuotteen paino | 10,17 kg |








Login and Registration Form