Tee oma piñata - Pastelli
19,23 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1136-20827
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Auttaa lasta vahvistamaan hienomotorisia taitojaan.
Soveltuvuus:
- Hienomotoriikka
- Luovuus
- Kärsivällisyys
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 39 x 13 x 55 cm.
Suositusikä on 5 vuotta.
Ota rennosti ja anna käsien ja luovuuden tehdä töitä. Luovilla leluilla leikkiminen antaa lapselle rohkeutta päästää mielikuvituksen laukkaamaan vapaasti ja uppoutumaan luomaan jotain kaunista, samalla kun hienomotoriset taidot vahvistuvat.
Sivullamme, josta löydät kaikki tarvittavat välineet luovaan leikkiin, voit myös lukea vinkit siihen, miten saada tilaa kaikille askarteluprojekteille.
Vihreämpi valinta
Täydellinen sarja todella upean piñatan tekemiseen, joka voi myös sisältää herkkuja runsaasti.
Leikki vahvistaa olennaisia taitoja, jotka ovat merkittäviä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia:
- Auttaa lasta kehittämään hienomotorisia taitojaan.
- Vahvistaa lapsen kykyä voida ottaa kärsivällisesti ja odottaa vähän.
Mitat: 39 x 13 x 55 cm.
Suositusikä on 5 vuotta.
Ota rennosti ja anna käsien ja luovuuden tehdä töitä. Luovilla leluilla leikkiminen antaa lapselle rohkeutta päästää mielikuvituksen laukkaamaan vapaasti ja uppoutumaan luomaan jotain kaunista, samalla kun hienomotoriset taidot vahvistuvat.
Sivullamme, josta löydät kaikki tarvittavat välineet luovaan leikkiin, voit myös lukea vinkit siihen, miten saada tilaa kaikille askarteluprojekteille.
Tämä tuote on CRS-sertifioitu. Tässä yhteydessä CSR tarkoittaa "Corporate social responsibility", eli yritysten sosiaalista vastuuta. Sertifikaatin oikeutusta seurataan ulkopuolisen valvojan toimesta, jotta voidaan varmistua siitä, että lelu on valmistettu asianmukaisissa työolosuhteissa. On olemassa useita ohjelmia, joihin yritykset voivat osallistua ja siten panostaa tuotannon työntekijöiden parempiin olosuhteisiin, esim. kansainvälinen ICTI ja eurooppalainen BSCI. Ohjelmat pyrkivät varmistamaan, että koko lelun tuotantokaaren ajan aina raaka-aineesta valmiiksi leluksi saakka huolehditaan siitä, että työntekijöitä kohdellaan kansainvälisesti tunnustettujen standardien mukaisesti. Leluvalmistajia seurataan ulkopuolisen valvojan toimesta, jotta voidaan varmistua siitä, että työntekijöitä kohdellaan kunnioittavasti, heitä ei syrjitä, he saavat oikeudenmukaista palkkaa, heillä on työsopimukset, yhdenvertaiset kokoontumis- ja mielenilmausoikeudet, he käyttävät suojavälineitä työssään, eivät altistu väkivallalle tai painostukselle – muiden parametrien lisäksi.
Lisätietoja
Tuotenumero | 1136-20827 |
---|---|
Vihreämpi valinta | CRS-valvonta |
Ikä | 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta, 9 vuotta, 10 vuotta, 11 vuotta, Seniori |
Soveltuu luokkiin | Hienomotoriikka, Luovuus, Kärsivällisyys |
Kehitysalueet | Mielikuvitus, Hienomotoriikka, Muotojen ja värien tunnistaminen, Keskittyminen, Luovuus, Kärsivällisyys |
Materiaali | Pahvi, Paperi |
Ota huomioon: | Tämä harrasteväline ei sovellu alle 3-vuotiaille lapsille. Pienimmät lapset voi toki ottaa mukaan luoviin aktiviteetteihin, ja se vahvistaa sekä heidän hienomotorisia taitojaan että luovuutta ja uteliaisuutta. Tee se kuitenkin aikuisen valvonnassa |
Mitat: | 39 x 13 x 55 cm |
Login and Registration Form