Trapetsikeinu (beige köysi)
17,21 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1283-R210.02.00
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Edistää lapsesi tasapainoaistia, joka stimuloi tasapainoa, keskittymistä ja oppimiskykyä.
- Kehittää lihas- ja nivelaistia, joka vahvistaa keskittymiskykyä ja lisää rohkeutta käyttää kehoa muissa fyysisissä leikeissä.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Lihasasentoaisti
- Karkeamotoriikka
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 3,5 x 58 cm .
Suosittelemme 3 vuotta vanhoille lapsille.
Keinuminen on loistavaa tasapainoaistin stimulaatiota, mikä puolestaan antaa lapsellesi parantaa keskittymiskykyä, tasapainoa ja parantaa sen aistimista mihin suuntaan, keho liikkuu ja asettuu.
Vahva tasapainoaisti myös kehittää lapsesi kykyä pyöriä ympäri tai seisoa yhdellä jalalla ilman huimausta tai tasapainon menettämistä. Tai vähentää matkapahoinvoinnin tunnetta liikkeessä. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5 minuuttia aikaa.
Muista ostaa tarvikkeet keinun ripustamiseen täältä.
Puinen trapetsi tarjoaa tuntikausiksi hauskaa ajanvietettä akrobaattisen keinunnan ja harjoitusten parissa. Köydet ovat säädettävät, joten trapetsia voidaan käyttää maks. 250 cm korkeassa keinutelineessä.
Tekniset tiedot:
- Trapetsitanko kestävästä puusta
- Käsitelty kuparipohjaisella, ulkokäyttöön hyväksytyllä tuotteella - ei sisäkäyttöön
- Köyden pituus: 80–130 cm
- Beige, punottu köysi – pehmeä tarttumaote
- Säänkestävät ja kulutusta kestävät materiaalit
- Muovivahvistukset hitsauksissa
- Rengas ja säätösoljet galvanoitua terästä
- Painorajoitus: 70 kg
Tämä leikki on taitoja kehittävää ja erinomaista lapsesi hyvinvoinnin kannalta:
- Mainio saamaan lapsen liikkeelle ja siten stimuloimaan karkeamotoriikkaa.
- Vahvistaa tasapainoaistia, joka edistää tasapainoa, vahvistaa näköä ja kehon liikkeiden aistimista.
- Auttaa lastasi lujittamaan lihas- ja nivelaistia, joka rohkaisee käyttämään kehoa muissa fyysisissä leikeissä ja edistää lapsesi keskittymiskykyä.
Mitat: 3,5 x 58 cm .
Suosittelemme 3 vuotta vanhoille lapsille.
Keinuminen on loistavaa tasapainoaistin stimulaatiota, mikä puolestaan antaa lapsellesi parantaa keskittymiskykyä, tasapainoa ja parantaa sen aistimista mihin suuntaan, keho liikkuu ja asettuu.
Vahva tasapainoaisti myös kehittää lapsesi kykyä pyöriä ympäri tai seisoa yhdellä jalalla ilman huimausta tai tasapainon menettämistä. Tai vähentää matkapahoinvoinnin tunnetta liikkeessä. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5 minuuttia aikaa.
Muista ostaa tarvikkeet keinun ripustamiseen täältä.
Kuinka voit vahvistaa lapsesi tasapainoaistia leikin kautta?
Lue lisää Leikkioppaastamme ja saat vinkkejä sensomotoriikan ja ensisijaisten aistien kehittymisestä. Klikkaa tästä.Lisätietoja
| Tuotenumero | 1283-R210.02.00 |
|---|---|
| Tuotemerkit | DICE |
| Ikä | 3 vuotta, 4 vuotta, 5 vuotta, 6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Lihasasentoaisti, Karkeamotoriikka |
| Aistit | Tasapainoaisti |
| Kehitysalueet | Etäisyyden arviointi, Karkeamotoriikka, Kehotietoisuus, Ristikoordinaatio, Naurulihakset, Tilan hahmotus, Yhteistyö |
| Materiaali | Puu |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Ohjeet / Pelisäännöt | Tanska, Englanti, Suomi, Ranska, Hollanti, Italialainen, Norja, Espanja, Ruotsi, Saksa |
| Vie mukanasi | kotipihalle, kesämökille |
| Sisältää/Ei sisällä | Toimitetaan koottuna |
| Painorajoitus (max kg) | 70 kg |
| Mitat: | 3,5 x 58 cm |
| Tuotteen paino | 0,65 kg |






Login and Registration Form