Vauvan keinu, retro - Tummanvihreä (beige köysi)
33,91 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
1283-R114.02.06
- Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
- Kehittää tasapainoaistia, joka edistää tasapainoa, vahvistaa näköä ja kehon liikkeiden aistimista.
- Kehittää lapsesi karkeamotorista osaamista, joka aktivoidaan aina lapsesi käyttää kehoaan.
Soveltuvuus:
- Tasapainoaisti
- Karkeamotoriikka
- Kehontuntemus
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11 vuotta
- 12 vuotta
- 12 vuotta
- 14+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Mitat: 30 x 32 x 26 cm.
Suositusikä on 9 kk - 3 vuotta vanhat lapset.
Keinuminen lujittaa tasapainoaistin toimintaa ja se stimuloi lapsesi tasapainoa, keskittymiskykyä ja oppimiskykyä. Samalla se vahvistaa näköä ja kehittää tasapainoa ja tuntemusta siihen, miten keho milloinkin liikkuu.
Vahva tasapainoaisti lisäksi parantaa lapsesi kykyä seisoa yhdellä jalalla tai pyöriä ympäri ilman tasapainon menettämistä tai huimausta. Tai matkustaa ilman matkapahoinvointia. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5-10 minuuttia aikaa.
Löydät kiinnitystarvikkeet täältä.
Hauska ja turvallinen vauvakeinu turvavyöllä, solmuilla pohjassa ja muovihitsauksilla, jotka lisäävät turvallisuutta.
Vaalea köysi on suunniteltu niin, että se on pehmeä ja miellyttävä tarttua ja kestää ulkokäyttöä.
Voit säätää köysiä korkeudessa ja käyttää niitä ripustukseen, joka on enintään 250 cm korkealla.
Tämä leikki kehittää taitoja ja on kullan arvoista lapsesi hyvinvoinnin kannalta:
- Leikki parantaa lapsesi karkeamotorisia taitoja. Kyse on erityisesti kyvystä hallita jalkoja ja käsiä.
- Vahvistaa lapsesi kehotietoisuutta.
- Kehittää tasapainoaistia, joka edistää näön kehittymistä, vahvistaa tasapainoa ja kehon liikkeiden aistimista.
Mitat: 30 x 32 x 26 cm.
Suositusikä on 9 kk - 3 vuotta vanhat lapset.
Keinuminen lujittaa tasapainoaistin toimintaa ja se stimuloi lapsesi tasapainoa, keskittymiskykyä ja oppimiskykyä. Samalla se vahvistaa näköä ja kehittää tasapainoa ja tuntemusta siihen, miten keho milloinkin liikkuu.
Vahva tasapainoaisti lisäksi parantaa lapsesi kykyä seisoa yhdellä jalalla tai pyöriä ympäri ilman tasapainon menettämistä tai huimausta. Tai matkustaa ilman matkapahoinvointia. Voit lukea lisää tasapainoaistista täältä, jos sinulla on 5-10 minuuttia aikaa.
Löydät kiinnitystarvikkeet täältä.
Kuinka voit vahvistaa lapsesi tasapainoaistia leikin kautta?
Lue lisää Leikkioppaastamme ja saat vinkkejä sensomotoriikan ja ensisijaisten aistien kehittymisestä. Klikkaa tästä.Lisätietoja
| Tuotenumero | 1283-R114.02.06 |
|---|---|
| Tuotemerkit | DICE |
| Ikä | 9 kk, 1 vuotta, 18 kk, 2 vuotta, 2,5 vuotta, 3 vuotta |
| Soveltuu luokkiin | Tasapainoaisti, Karkeamotoriikka, Kehontuntemus |
| Aistit | Tasapainoaisti |
| Kehitysalueet | Etäisyyden arviointi, Karkeamotoriikka, Kehotietoisuus, Ristikoordinaatio, Naurulihakset, Tilan hahmotus, Yhteistyö |
| Materiaali | Muovi |
| Puhdistaminen | Pyyhitään kostealla rätillä |
| Ohjeet / Pelisäännöt | Tanska, Englanti, Suomi, Ranska, Hollanti, Italialainen, Norja, Espanja, Ruotsi, Saksa |
| Vie mukanasi | kotipihalle |
| Painorajoitus (max kg) | 50 kg |
| Mitat: | 30 x 32 x 26 cm |
| Tuotteen paino | 1,1 kg |







Login and Registration Form