Vauvojen puiset helmet
23,99 €
Väliaikaisesti loppuunmyyty - Toimitus
10/02/21
Tuotenumerot
14-150X
Nämä suuret helmet ovat korkealaatuisia - värit ovat ihanan kirkkaita ja ne tuntuvat mukavalta käsissä. Ne esittävät joko asioita puutarhasta tai
Soveltuvuus:
- Hienomotoriikka
- Silmä-käsi -koordinaatio
- Keskittyminen
- 0 kk
- 3 kk
- 6 kk
- 9 kk
- 1 vuotta
- 18 kk
- 2 vuotta
- 2,5 vuotta
- 3 vuotta
- 4 vuotta
- 5 vuotta
- 6 vuotta
- 7 vuotta
- 8 vuotta
- 9 vuotta
- 10 vuotta
- 11+ vuotta
- Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
Nämä suuret helmet ovat korkealaatuisia - värit ovat ihanan kirkkaita ja ne tuntuvat mukavalta käsissä. Ne esittävät joko asioita puutarhasta tai eläimiä.
Lapsesi ei voi lainkaan välttää käyttämästä käden-silmän-koordinaatiota ja hienomotoriikkaa kerätessään helmiä - ja sitten ne asetetaan mukana tulevaan narun vetämällä naru jokaisen 12 kauniin helmen läpi. Tämä voidaan tehdä uudelleen ja uudelleen suureksi iloksi.
Se on ajateltu pedagogiseksi, kehittäväksi leluksi, joka treenaa keräämisen taitoa ja narun vetämistä - joten se ei ole niin hyvä oikeiden korujen valmistamiseen.
Helmet ovat 5-6 cm - ja sopivat yli 18 kk lapsille.
Tuotenumerot | 14-150X |
---|---|
Ikä | 18 kk, 2 vuotta |
Soveltuu luokkiin | Hienomotoriikka, Silmä-käsi -koordinaatio, Keskittyminen |
Aistit | Tuntoaisti |
Kehitysalueet | Mielikuvitus, Hienomotoriikka, Muotojen ja värien tunnistaminen, Silmä-käsi-koordinaatio, Keskittyminen, Luovuus |
Materiaalit | Puu |
Huoltaminen | Pyyhitään kostealla liinalla |
Ota mukaan: | ravintolaan |
Diagnoosit/Erityistarpeet/Kehitysvammat: | Aivovaurio |