Projektori - Avaruus

26,82 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
171-E2005
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
    Lue lisää
    Soveltuvuus:
    • Näköaisti
    • Etäisyyden hahmotus
    • Uteliaisuus
    • 0 kk
    • 3 kk
    • 6 kk
    • 9 kk
    • 1 vuotta
    • 18 kk
    • 2 vuotta
    • 2,5 vuotta
    • 3 vuotta
    • 4 vuotta
    • 5 vuotta
    • 6 vuotta
    • 7 vuotta
    • 8 vuotta
    • 9 vuotta
    • 10 vuotta
    • 11+ vuotta
    • Seniori
    Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen
    Siisti projektori tai projektorivalo, joka voi seistä esillä pöydällä.  Valitse kahdesta toiminnosta: Katso 24 kaunista kuvaa avaruudesta, avaruusasemasta ja taivaankappaleista, Hubble-teleskoopin valokuvaamana - projektorissa ne kasvavat jopa 1 metrin leveiksi, kun ne heijastetaan kattoon.  Tai Anna sen olla lamppu, joka näyttää kauniita tähtisumuja.  On helppoa vaihtaa kahden toiminnon välillä napin avulla.  Kiehtova näkemys tähtitieteestä ja avaruusmatkoista, joka herättää kiinnostuksen avaruuteen.

    Leikki on kullan arvoista lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia:

    • Leikki kehittää lapsesi etäisyydenarviointikykyä. Se parantaa esimerkiksi turvallista liikkumista liikenteessä, ja lapsesi voi kulkea varmemmin, kun hänellä on hyvä kyky arvioida etäisyyksiä.
    • Täydellinen uteliaalle lapsellesi.

    Suositellaan 6 vuotta vanhoille lapsille.

    Tiede ei välttämättä ole enää vain jotain fantasiaa, jonka parissa aikuiset touhuavat kaukaisissa laboratorioissa tai toimistoissa. STEM-tyyliset lelut ja kokeilut (Science, Technology, Engineering & Math) ovat todiste tästä. Kun lapsesi leikkii STEM-pohjaisilla leluilla ja työvälineillä, aktivoituu ymmärrys luonnontieteitä kohtaan.

    Tunnetko jo STEM-termin?

    Ja oletko kiinnostunut tietämään, miksi lapset oppivat paremmin, kun he työskentelevät useamman aihealueen kanssa yhtä aikaa? Lue lisää ja saat tietää, mitä STEM, STEAM ja STREAM tarkoittavat. Klikkaa tästä.
    Lisätietoja
    Tuotenumero171-E2005
    Ikä6 vuotta, 7 vuotta, 8 vuotta, 9 vuotta, 10 vuotta, 11+ vuotta
    Soveltuu luokkiinNäköaisti, Etäisyyden hahmotus, Uteliaisuus
    AistitNäköaisti
    KehitysalueetEtäisyyden arviointi, Mielikuvitus, Muotojen ja värien tunnistaminen, Keskittyminen, Uteliaisuus, Havainnointi
    PuhdistaminenPyyhitään kostealla rätillä