Purulelu - Sun Auringonkukka

20,24 €
Varastossa – Toimitus 3-5 arkipäivää.
Tuotenumero
14-OC0129
Ilmainen toimitus yli 99€ tilauksiin | Trustpilot arvostelu 4,5/5 tähteä
  • Ihana lapsesi tuntoaistin kannalta. Hyvin integroitu tuntoaisti edistää turvallisuuden tunnetta ja hyvinvointia.
Lue lisää
Soveltuvuus:
  • Tuntoaisti
  • Hienomotoriikka
  • Suumotoriikka
  • 0 kk
  • 3 kk
  • 6 kk
  • 9 kk
  • 1 vuotta
  • 18 kk
  • 2 vuotta
  • 2,5 vuotta
  • 3 vuotta
  • 4 vuotta
  • 5 vuotta
  • 6 vuotta
  • 7 vuotta
  • 8 vuotta
  • 9 vuotta
  • 10 vuotta
  • 11+ vuotta
  • Seniori
Mikä tekee tästä tuotteesta erityisen

Tätä auringonkukkaa voi lapsesi pureskella tuntikausia ilman, että siitä tulee sotkuinen, sillä se on valmistettu vankasta luonnonkumista Hevea-puista.

Auringonkukka kelluu vedessä ja soveltuu hyvin kylpyleluksi. Siinä ei ole reikiä, joista vesi voisi päästä muoviosiin aiheuttaen homehtumista. Joten se on täysin turvallinen ottaa mukaan kylpyammeeseen.

Leikki tukee tärkeitä taitoja, jotka ovat merkittäviä lapsesi hyvinvoinnille ja kyvylle oppia uutta:

  • Auttaa lasta vahvistamaan hienomotorisia taitojaan.
  • Vahvistaa lapsesi kosketusaistia (taktiiliaisti), mikä lisää lapsesi hyvinvointia.
  • Tämän avulla voitte leikkien kehittää kielen ymmärtämistä paremmaksi.

Suosittelemme 0 kk vanhoille lapsille.

Superhauskat leikit vedellä voivat sekä tapahtua rannalla ja kotona tiskialtaan luona tai kylpyammeessa. On todella paljon, mitä lapsesi voi oppia vedellä leikkimisestä, veden tippumisen tai roiskeen tuntemisesta iholla, veden kaatamisesta astiasta toiseen tai sen kokemisesta, kuinka kelluvuus voi pakottaa lelun veden pinnalle. Lisäksi voit saada huuhdeltua lapsesi hiukset, kun kylpylelut kiinnittävät lapsesi huomion toisaalle.

Valmistajan Oli & Carol lelut

Espanjalaisen Oli & Carol -yrityksen perustajina ovat sisarukset Olimpia ja Carolina. Keskiössä ovat malesialaisesta Hevea-kumipuusta valmistetut lelut. Biohajoavasta kumista valmistettujen lelujen värit ovat luonnonvärejä. Kumi on kestävä materiaali. Eli ei huolta, jos lelu jää pihalle kerran. Kosteus ja aurinko saattavat kuitenkin haalistaa värejä ja vaikuttaa materiaaliin. Kuivaa lelu käytön jälkeen, äläkä altista sitä suoralle auringonvalolle.

Kaikki Oli & Carol -lelut ovat yhtenä kappaleena valettuja, eikä niissä ole aukkoja, jonne kosteus tai home kerääntyisi. Hygieniasyistä suosittelemme, että luonnonkumista valmistettujen lelujen annetaan kuivua hyvin käyttökertojen välillä. Voit myös pestä ne saippuavedellä ja rätillä tarpeen mukaan.

Oli & Carol panostaa ympäristöä vähemmän kuormittavaan tuotantoon:
  • Se lähettää tavaransa suoraan valmistajalta varaston käyttämisen sijaan.
  • Se valmistaa tuotteita vain, kun ne on ennakkotilattu toimittajilta, kuten Leluakatemialta, ylituotannon välttämiseksi.
  • Se välttää tuotteiden pakkaamista muoviin ja käyttää sen sijaan FSC-merkittyä pahvia.
  • Tuotteet kuljetetaan pääasiassa laivalla, joka kuormittaa ympäristöä vähemmän kuin rekkakuljetus.



Lisätietoja
Tuotenumero14-OC0129
Vihreämpi valintaEmballage
TuotemerkitOli & Carol
Ikä0 kk, 3 kk, 6 kk, 9 kk, 1 vuotta, 18 kk, 2 vuotta, 2,5 vuotta
Soveltuu luokkiinTuntoaisti, Hienomotoriikka, Suumotoriikka
AistitTuntoaisti
MateriaaliLuonnonkumi
PuhdistaminenKäsinpesu
Vie mukanasilastenvaunuihin, autoon, lentokoneeseen